Změny v týmech NBA přes letní přestávku – část první

NBA střelci – změny v týmech

Přes léto proběhlo ve většině týmů NBA spousty změn, takže bude chvilku trvat než si všechno sedne a budeme se moct opřít do sázení střelců naplno. Dávám tomu tak dva až tři týdny, než se situace ustálí a uvidí se, kdo bude hlavními ofenzivními zbraněmi svých týmů.

Tady je přehled změn a můj pohled na to, jak by se situace mohla sitauce vyvinout.

 

Atlanta Hawks

Tady to bude asi dost jednoduché. Odešel Paul Millsap, Tim Hardaway a Dwight Howard, takže hlavní díl ofenzívy bude ležet na chlapci z Německa, Denisovi Scroderovi.

 

Boston Celtics

Boston přes léto úplně překopal tým, tady by měli mít nejvíc střel Kyrie Irving a Gordon Hayward.

 

Brooklyn Nets

Brooklyn hrál pro nás sázející velmi sympaticky, moc dobře nebránil a hrál v nejrychlejším tempu. Ale kromě Brooka Lopeze, kterého však přes léto poslali do Los Angels Lakers se tam nedalo mco na nikoho sázet. Teď by tuhle roli mohl plnit právě D’Angelo Russell, který přišel výměnou za Lopeze.

 

Charlotte Hornets

U Hornets se toho moc nezměnilo. Přišel Dwight Howard, ale ten se do ofenzívy moc nezapojoval nebo ho spíš spoluhráči dost často nezapojovali už v Atlantě. Tady bude jasná jednička Kemba Walker, pak asi Nicolas Batum a Gilchrist, který se snad zase nezraní.

Chicago Bulls

Chicago přes léto taky slušně rozbombardovalo tým a letos budou hrát asi o to, aby skončili poslední, když následující ročník draftu vypadá zajímavě. V týmu skončil Butler, Wade, Rondo, vytrejdovali Gibsona a McDermotta. Takže letos to bude stát na Miroticovi, Dunnovi a až se dá do pořádku, tak určitě velkou část ofenzívy ponese Zach Levine, ale ten se musí dát nejdříve po těžkém zranění do pořádku a Bulls s jeho zapojením nebudou určitě spěchat.

 

Cleveland Cavaliers

No tady to bude hodně zajímavý. Cleveland přes léto posílil do boje o titul s Warriors a lavičku mají teďka hodně širokou. Tuhle tabulku jsem možná měl dát na začátek a teď vysvětlím co znamená. Je to procentuální nárůst příchodů a odchodů hráčů, kteří přes léto opustili / přišli do klubu u statistiky USAGE. Usage je statistika, která říká jak je hráč využit v zakončení akce. Je to akce, která vede k zakončení myslím. Takže když je údaj s mínusem, tak příchod nových hráčů přesáhl hranici 100 a logicky se USAGE a s tím i počet zakončení u všech hráčů v klubu bude muset snížit, aby se dostal na hranici 100. Cleveland má ten přesah ze všech nejvyšší a to skoro 40%. Je v tom tedy započítán i Isaiah Thomas, který přišel výměnou za Irvinga z Bostonu, ale má problémy s kyčlemi a bude dlouho chybět. Tady ta situace bude zajímavá a vybírat střelce z Clevelandu bude těžký.

 

Washington Wizards

 

Ve Washingtonu asi moc změn nebude. Tady to bude pod vedením Walla a Bradleyho Beala. V tabulce nahoře vidíte, že se tam nic dramatickýho nestalo. Pokračování příště.

Share:

Leave a Comment