Změny v týmech NBA přes letní přestávku – část druhá

Na koho sázet v příští sezóně v NBA střelcích?

 

Na začátek si opět dáme tabulku ze včera, která vyjadřuje přísun nových hráčů do klubů a procentuální vyjádření příchodů ve statistice USAGE.

 

Utah Jazz

Tady odešel Gordon Heyward, který měl nejvíce střel z týmu a nepřišel nikdo, kdo by ho měl nahradit, takže tady očekávám nárůst u Rodneyho Hooda., ukázat se může také nováček Donovan Mitchell, ale toho těžko asi někdo vypíše 🙂 Favors se snad dal do kupy zdravotně. Problém je u Utahu v tom, že hrají pomalu a dobře brání, takže ty jejich zápasy nejsou ideální pro sázení.

 

Oklahoma City Thunder

Taky jeden z týmů, kde příchody nových hráčů překoročili hranici 100 procent a to sníží usage a bodové průměry u Russela Westbrooka. Novými tvářemi jsou Paul George z Indiany, kterého se Indiana zbavila proto, že mu za rok končí smlouva a proslýchá se, že potom odejde do Los Angeles Lakers, takže ho Pacers radši odeslali pryč, aby za něj něco dostali. Druhým hráčem, který dorazil do Oklahomy je účastník letní největší přestupové ságy, Carmelo Anthony. Tyhle tři pánové se budou muset podělit o body v hlavní řadě a stejně jako bylo těžké předvídat, kdo to na sebe vezme v minulé sezóně u Warriors, tak stejně těžké to bude podle mně i u Oklahomy. Každopádně Westbrook už nebude dávat 40 bodů za zápas 🙂

 

Portland Trail Blazers

Tady se toho moc neudálo přes léto, takže jediná větší změna je trejd Allena Crabbeho do Brooklynu v rámci šetření peněz. V Portlandu to bude opět Damian Lillard, CJ McCollum a posila z minulého roku Jusuf Nurkic, který už minulý rok ubral něco na vytížení McCollumovi. Letos je tam díra 12%, která vznikla odchodem Crabbeho, tak uvidíme, kdo si tenhle kousek koláče vybojuje.

 

Denver Nuggets

Tady je největší akvizicí podepsání Paula Millsapa, který předtím hrál za Atlantu. Odešel pouze Danilo Gallinari, který měl hodně střel, ale taky byl dost často zraněný. U Denveru to bylo také složitější vybrat někoho, na koho sázet. Docela spolehnutí bylo na Garry Harrise. Tady taky budeme muset chvilku počkat, jak si to chlapci rozdělí. Denver se také chce více soustředit na obranu, tak uvidíme, jak tomu příchod Millsapa pomůže.

 

Minnesota Timberwolves

Na Minnesotu jsem hodně zvědavej, jak si to rozdělí a jak to bude fungovat. Z Chicaga přivedli v offseason Jimmyho Butlera, z Atlanty přišel Jeff Teague. Takže teď mají v základní pětce čtyři hráče, kteří jsou zvyklý skórovat. Butlera přivedli také proto, že má pomoci mladému týmu ve fázích zápasu, když se takzvaně ,,láme chleba,, a kde právě nezkušený tým Timberwolves prohrával v minulé sezóně.  Podle tabulky nahoře jsou Timberwolves 30% v usage nad hranicí 100%, takže už to nebude jako v minulé sezóně, kdy prostě, kyž jste vsadili na KA Twonse nebo Wigginse, tak to prostě vyšlo, protože coach Minnesoty rád sází na svoje nejlepší hráče a nechává je hrát, ale hranice kolem 28 bodů na Wigginse nebo Townse už asi neuvidíme. I když by je třeba v prních zápasech mhli sázkovky vypsat, protože by to mohli brát z průměrů v minulé sezóně 🙂

 

Miami Heat

Další z těch méně čitelných týmů, které nemají žádného vyloženého střelce. V minulé sezóně je navíc provázeli častá zranění, takže se to dalo využít v rámci toho, když některý hráč chybí. Já jsem takhle sázel hodně Diona Waiterse, na kterého byly hranice 10 bodů a on házel pravidelně přes 20 bodů. Hassan Whiteside, ten měl zápasy, kdy ho kouč nechal i za vyrovnaného stavu nechal třeba ve čtvrté čtvrtině sedět. Jistota bude asi Goran Dragic, který si těch + 20 bodů dával v minulé sezóně také celkem spolehlivě, ale to bylo v druhé části sezóny, kdy Heat měli těch zranění opravdu dost.

 

Orlando Magic

U Disneyho se toho taky přes léto moc nestalo, takže tady by to měl být Nicola Vucevic, když nebude bojovat s trenérem a bude hrát přes 30 minut za zápas. Evan Fournier taky byl docela spolehlivej v minulé sezóně a víc se určitě zapojí do ofenzívy Aaron Gordon, který už konečně bude hrát na tom správném postu, který mu vyhovuje nejvíce.

 

To je pro dnešek všechno, pokračování během víkendu.

 

Share: