Začíná baseballová sezóna 2015

 

Dnes v noci začal další ročník baseballové sezóny v Americe zápasem mezi Chicago Cubs a St.Louis Cardinals a pro mě osobně je to soutěž a sport, který sleduju nejvíce, takže až v půlce dubna skončí základní část NBA, tak hlavní otěže v tipování převezme právě baseball. Takže po dobu trvání základní části NBA se nebude pouštět do žádnejch větších akcí a budeme spíš pozorovat a sledovat, jak se sezóna vyvijí.

A když něco vsadím z MLB, tak to zatím nebudou odpaly, ale pouze sázky na vítěze nebo run line sázky. Pro sázení odpalů bude lepší chvilku počkat, protože teď na začátku sezóny pro odpaly ještě nejsou ideální podmínky a chvilku raději počkáme na seriźní tipování odpalů za větší peníze, nic nám neuteče 🙂 Takže si teď přijdou na své, ty kteří se rozhodnou pro Premium servis, kam tipy na money line nebo run line budu posílat. Odpaly budou jenom pro Super Premium uživatele.

Dnes se už hraje v baseballu myslím 14 zápasů, ale na sázení je to těžký, protože na kopec dnes jako startovací nadhazovači nastoupí to nejlepší co mají týmy k dispozici. Kdybych ale musel a třeba waterboardingem mě nutili, abych nějaký tipy vsadil, tak bych vybral toto a na tom příkladu napíšu pár zásad, kterých byste se měli držet, kdybyste se chtěli třeba pokusit sázet odpaly. Na rovinu vám, ale říkám, je to práce strašně zdlouhavá, sezóna trvá šest měsíců a prolejzat statistiky den co den u 14 zápsů vás  určitě nebude bavit… Ale někdo to můžete zkusit a pak mi myslím dáte za pravdu, že těch tisíc korun za měsíc je vlastně  málo 🙂

 

Jak sázet odpaly v baseballu?

 

Zásada č.1

Sázet na hostující tým.

Baseball se hraje na devět směn a v baseballu nemůže být remíza. Pokud je po devíti směnách nerozhodný stav, tak se hraje navíc tolik směn než některý tým nezvítězí. Pokud ale domácí tým vede a udrží v deváté směně vedení, tak už v deváté směně na pálku nejde a odpaluje tak o jednu směnu méně. V minulé sezóně se dostkrát stalo, že ten poslední odpal, který jsme potřebovali na over, tak přišel právě až v té deváté směně. Každý odpal rozhoduje a většinou je to hodně těsné.

 

Tady je na příkladu vidět, že v deváté směně při vedení už domácí tým, který je ten spodní, už na pálku nešel.

opaly

 

 

Zásada č.2

Sázet na tým z Americké ligy.

 

Baseballová liga je rozdělena na dvě ligy. Národní ligu a Americkou ligu. Rozdíl mezi těmito ligami je v tom, že v Národní lize chodí odpalovat v zápase i nadhazovač, což se v Americké lize neděje. Nadhazovači většinou neodpálí vůbec nic a proto snižují šance na to, že tu hranici překročíme. Rozdělení týmů je například zde. Občas se může stát, že vsadíme na tým z Národní ligy a to zejména na Colorado, kde se velmi dobře odpaluje, ale to vědí i sázkové kanceláře, takže tam jsou ty hranice vyšší.

 

Dál už to nejsou zásady, ale spíš doporučení. Stejně jako v sázení na vítěze v baseballu, taky se zde dívám na startovacího nadhazovače, protože ten bude v zápase minimálně skoro polovinu zápasu a bude záležet hlavně na něm, jestli se proti němu pálka prosadí. Špatný nebo horší nadhazovač může udělat z týmu, kterému se aktuálně nedaří ofenzivní mašinu, i když to podle statistik nevypadá. Vyplatí se sledovat i statistiky a využití bullpenu, což jsou náhradní nadhazovači, kteří nastupují do zápasu právě po startovacím nadhazovači.

Je lepší sázet na odpaly až později v sezóně, kdy se už nakupí únava a přijdou zranění, protože ze začátku sezóny mají nadhazovači ještě dost síly a hází naplno. Dalším faktorem je počasí. Pálkaři mají raději teplo, protože v dost zápasech v dubnu, někdy i v květnu může být na dost místech v Americe ještě pěkně hnusný počasí a to taky odpalům moc neprospívá.

 

No a tady je ten zápas, na který bych si dneska něco vsadil. Jedná se o zápas mezi Torontem a New York Yankees. Za Yankees bude házet Japonec Tanaka, který přišel do MLB v minulé sezóně a podepsal Yankees za velký peníze. Proti němu nastoupí Toronto, které patří k týmům, které jsem si na odpaly v minulé sezóně vybíral docela často. Bohužel přišli v zimě o Melkyho Cabreru, který se uměl odpalem dostat ne metu a jako volný agent se přestěhoval do Chicaga a jeho odpaly budou chybět. Stejně ale pořád lineup Toronta disponuje dobrými pálkaři. Tanaka je velmi dobrý nadhazovač, ale v této sezóně bude házet přes zranění lokte, kdy se rozhodl, že nepůjde na operaci a změní svůj nadhazovací styl, aby loket tolik nezatěžoval. Tohle je prostě zásadní zásah do jeho nadhozu a určitě se to projeví a dávám mu pár zápasů a pod ten nůž bude muset jít. Nadhazuje díky této změně pomaleji a to je také problém. V posledním přípravném zápase před sezónou odházel proti Minnesotě, což není žádná ofenzivní mašina pouze 4.1 směny a v ní dostal hitů sedm. Zase na druhou stranu je asi třeba říct, že asi do toho nešel naplno, ale to zranění má určitě v hlavě a bude ho to limitovat.

 

Je to první zápas sezóny, takže to dejte za málo. Odpaly vypisuje jenom BET365, je to pod Baseball – Odpaly – Tým 1.

Toronto více než 7.5 odpalu @ 1.80 / Bet 365 / 1 jednotka

 

 

Share: