V kolika jste začali sázet? A jaká byla vaše první výhra?

Kdo dostal vás do spárů tipování a sázení?

Mě osobně do spárů kurzového sázení jako cca čtrnactiletého nevinného chlapce zlákal můj o šest let starší bratr, který slušně drtil Fortunu a ta mu koupila v té době půlku bytu + jeho vybavení. Já se ho snažil napodobit i co se týkalo výdělku a moc mi to samozřejmě plachtařským způsbem nešlo. Takže jsem dotoval Fortunu svými pracně vydělanými stokorunami, ale aspoň jsem jí na druhou stranu zvyšoval náklady na papír a inkoust do strojku na tisk tiketů:) Až jednou…, až jednou to přišlo, to ještě v době, kdy se chodilo fyzicky na pobočku!!! jsem omylem u zápasu Ipswich – Manchester United napsal místo tipu 2, což byla výhra ManU, tak tip 1 – výhru Ipswiche, který byl v tabulce někde kolem osmnáctého místa, možná byl dokonce poslední a vůbec jsem si toho samozřejmě nevšiml. Až doma, ale to už se nedalo změnit, to šlo myslím asi jen do deseti minut na pobočce od podání tiketu. No a co se nestalo? Nervózně jsem sledoval, kdy na teletextu( pro mladší ročníky, to je snad dokonce stále taková funkce u televizních přijímačů, připomínající rychlejší noviny v televizi) naskočí výsledek zápasu. Nevěřil jsem vlastním očím, když naskočil výsledek 4-3 pro Ipswich.

ipswich goal

Neuvěřitelný pocit 🙂

Po dlouhých týdnech, ba možná měsících čekání na tuto chvíli jsem suveréně nakráčel na pobočku Fortuny na Nových Butovicích ( podobně jako Luděk Sobota v Jáchyme, když jde za tím prďolou, co tady čepuje to pivo…) jako bych to takhle dělal každý druhý den. Paní mi vysázela na dřevo pro mě v té době astronomických cca 4200, což bylo jako dnes vyhrát desetkrát tolik 🙂 Peníze jsem samozřejmě ani nepřepočítával, nechal jsem dýško, jak jsem viděl u bratra a odešel si spokojeně koupit novou tenisovou raketu a pornočasopis 🙂

Vůbec si z té doby pamatuji, jak jsem se vždycky těšil na pondělí odpoledne až bude na pobočkách nový Profesionál a já začnu vybírat zápasy na další víkend. Když to porovnám jak moc se ta doba změnila, že dnes ty informace máte v telefonu nebo notebook. V tý době jsem měl telefon jenom v budce na ulici 🙂 Díky tomu, když jsem tohle sepisoval, tak jsem si vzpomněl na spoustu dalších věcí ze začátku mého tipování, tak třeba ještě něco sepíšu. Pokud máte nějaký podobný zážitek spojený se sázením, tak ho klidně napište do komentářů.

GL všem a ať vám / nám to v sázení chodí.

Share: