Tipsport analýzy – free tipy

I když je v názvu stránky použito množné, tak to dnes nebudou free tipy, ale pouze free tip. Zápasů se dnes hraje málo, takže nějaké free tipy je vybrat těžké. Nejvíc se mi líbí run line v zápase mezi Arizonou a San Diegem. Jako obvykle se nejdříve podíváme na startovací nadhazovače. Nejdřív, ale ještě ke včerejším dvěma  free tipům. Boston vyhrál 3-0 a v zápasu Houstonu se změnil nevím z jakého důvodu nadhazovač a místo McCullerse nastoupil Cole, takže jsme měli void.

free tipy

Za Arizonu nastoupí Shelby Miller, který toho zatím tolik neodehrál vinou zranění a tak ty jeho čísla vypadají dost strašidelně. Když se ale podíváte na sloupec xFIP a SIERA, tak ty nám říkají, že by se ty jeho čísla měla zlepšovat v budoucnu. Otázkou je ale kdy? 🙂 Ale dnes je šance, že by si ty čísla mohl vylepšit, protože proti němu nastoupí San Diego Padres a to není zrovna vyloženě soubor řezníků na pálce. Ještě k tomu jsou Padres týmem, který generuje pro nadhazovavče nejoblíbenější outy a to strikeouty (25.8 K% vs. RHP, druhý nejvyšší v  MLB), ale ještě jedna zajímavost, která tento free tipy dělá ještě zajímavějším: Padres letos proti pravákům dali pouze 45 homerunů, nejméně v MLB. Pro představu kolik to je homerunů za více než tři odehrané měsíce, tak Los Angeles Dodgers od prvního června dosáhli 47 homerunů. Takže San Diego a jeho ISO .121 je úplně nejnižší v celé MLB proti pravákům. Je jasné, že Miller nějaké body dostane, ale zase jich tedy nemusí být tolik.

 

Co pálka domácí Arizony?

Arizona je na tom úplně odlišně, co se týká síly proti levákům. Je jednou z nejlepších a i podle těch barviček v tabulce vidíte, že Lauer není žádný zázrak. Má to dost červený a i dost zahnědlý, což je ta nejhorší varianta. Má asi štěstí, že Arizona díky divokým výsledkům na jejich domácím stadionu naistalovala humidor, který hlídá to, aby na stadionu byla kosntatní teplota a vlhkost a míčky tolik nelítaly a zápasy nekončily 18:14, jak tomu bylo v minulých sezonách. Dnes bude také zavřená střecha na stadionu, takže to bude také výhoda pro nadhazovače. KDyby chtěl nekdo sledovat jestli je střecha zavřena / otevřena, tak může tady na tom odkazu: https://www.mlb.com/dbacks/ballpark/information/roof

 

Eric Lauer a Statcast

V tabulce níže jsou data Lauera ze Statcastu. Je vidět, že praváci mu dělají problémy a hitují ho. A Arizona umí postavit silnou sestavu, kde bude až sedm praváků. Jeho groundball rate je nízká a hard contac rate je vyší než právě zmiňovaná groundball rate a to ej problém. Vysoká je taky statistika BB, což jsou mety zdarma.

 

Rk. Player Results xwOBA HAND
317 Eric Lauer 14.815 for 45 0.337 Left xwOBA
251 Eric Lauer VI.39 0.154 Left ISO
156 Eric Lauer 69.503 for 194 0.362 Right xwOBA
200 Eric Lauer 31 / 171 0.181 Right ISO

 

Jako free tipy doporučuju zahrát výhru Arizony v handicapu -1.5 @ 2.44 za 2% vašeho bankrollu a klidně bych zkusil za stejnou sumu hcp -2.5 @ 3.22

 

Pravděpodobné sestavy:

SD   
# Player vs. R
1 Travis Jankowski L OF
2 Manuel Margot R OF
3 Eric Hosmer L 1B
4 Wil Myers R OF
5 Christian Villanueva R 3B
6 Cory Spangenberg L 3B
7 Jose Pirela R 2B
8 Freddy Galvis S SS
9 Austin Hedges R C
Eric Lauer L SP
ARI  
# Player vs. L
1 Jon Jay L OF
2 Nick Ahmed R SS
3 Paul Goldschmidt R 1B
4 AJ Pollock R Questionable - Undisclosed - Pollock is not in Wednesday's (July 4th) starting lineup. OF
5 Ketel Marte S 2B
6 Chris Owings R OF
7 Jake Lamb L 3B
8 Jeff Mathis R C
9
Shelby Miller R SP
Share: