Super Bowl LIII, vše co potřebujete vědět

Po finále konferencí, kde jsem netrefil vůbec nic, tak máme poslední zápas v sezóně, který se odehraje 3.února v Atlantě.

Kdo se utká v Super Bowlu?

Ve finále Super Bowlu se utkájí New England Patriots proti Los Angeles Rams. Hlavním coachem Patriots je Bill Belichick a quaterbackem je Tom Brady. Oproti tomu, Rams, tam je coachem Sean McVay and quaterback je Jared Goff.

Kdo je favoritem Super Bowlu?

Podle kurzů sázkových kanceláří jsou favoritem Patriots, záleží u které sázkové kanceláře se na hranici díváte. Handicap je vypsaný od -2.5 – 1.5. Patriots ale nebyli kurzovým favoritem, mnoho sázkových kanceláří vypsalo na začátku jako favority Rams s handicapem -1.

Jak se oba týmy dostali do Super Bowlu?

Rams porazili ve finále NFC tým New Orleans 26-23. Rams byli v playoff nasazeni jako číšlo 2 a Saints byli číslo 1. Jako níže nasazený tým cestovali Rams do New Orleans a v prodloužení Saints porazili.

Než narazili na Saints tak v Divisional Rounds porazili tým Dallas Cowboys 30-22, zápas se odehrál v Los Angeles. jako druhý nasazený tým měli v prvním kole možnost odpočinku a stejně jako Patriots měli v prvním kole volno.

Patriots se do finále dostali vítězstvím před 14 dny proti Kansas City Chiefs 37-31. Stejně jako finálový zápas NFCm, tak i finále AFC se rozhodovalo v prodloužení. A stejně tak i ve finále AFC bylo soubojem mezi dvěma nejvýše nasazenými týmy. A hostující tým opět vyhrál.

Před zápasem s Chiefs, Patriots porazili druhý tým z Los Angeles, Chargers, 41-28.

Kde se odehraje Super Bowl LIII?

Finále Super Bowlu mezi Patriots a Rams se odehraje na domácím stadionu Atlanty Falcons, který se jmenuje Mercedes-Benz Arena ve státe Georgia. Výkop zápasu bude v neděli 3.února 2019. Týmý tak mají dva týdny volna od posledního zápasu, aby se dala zdravotně co nejvíc do pořádku.

Mercedes-Benz Stadium ma kapacitu na americký fotbal 71000 diváků, která se dá rozšířit na 75000 diváků. Stadion má posuvnou střechu a umělou trávu, takže nehrozí problémy s počasím. Stadión byl oficiálně otevřen v srpnu 2017 a stál přibližně 1.6 miliardy.

Proč sledovat Super Bowl LIII?

Když začala jízda dua Belichick – Brady, byl to Super Bowl XXXVI. Tuto sezónu vyhráli první Super Bowl a bylo to právě proti týmu Rams, kteří v té době sídlili ještě v St.Louis. Rams jsou poprvé ve finále Super Bowlu poprvé od doby, kdy je porazil právě Belichick. Pro duo Brady – Belichick to bude jejich deváté představení ve finále ve kterém získali pět prstenů pro vítěze.

Toto finále Super Bowlu je také střetnutím generací. Belichickovi je 66 let a Bradymu 41. Proti nim se postaví jako coach Sean McVacay, kterému je 32 let a quaterbackovi Jaredu Goffovi je pouze 24 let.

Dalším důvodem proč sledovat toto finále je ofenzíva. Over / under je vypsán v sázkových kancelářích na rozmezí 58 – 59 bodů, takže sázkové kanceláře věří, že by ve finále mohlo padnout hodně bodů. Ofenzíva Rams v základní části měla průměr 32.9 bodů na zápas a v playoff to je 28 bodů na zápas. Patriots v téhle sezóně zažili malý bodový propad na jejich poiměry, ale stejně jejich průměr bodů na zýápas byl 27.2 v základní části. Oproti tomu v playoff to je 39 bodů.

Já zatím ještě žádhnou sázku na Super Bowl nemám, ale určitě něco vymslím a taky si určitě vsadím nějaké tipy na individuální výkony hráčů.

Share: