Sázky na underdogy v baseballu

Toto úterý jsem to bohužel nestihl, ale dneska a snad i zítra bych měl mít čas, abychom si zkusili vsadit na pár nefavoritů v basebalu, kde podle kurzů vidí Nbettor value v kurzech.

Dnes jsou to poměrně dost těžké zápasy, které bych asi ani neradil vsadit, ale mám čas něco sepsat a u baseballu člověk nikdy neví, co vyjde 🙂

Tři tipy na outsidery

Baltimore – Tampa

Prvním zápasem je Baltimore proti Tampě, kde Nbettor vidí value v kurzu 2,84 na Baltimore. Tenhle zápas má i nejvyšší šanci, že by mohl vyjít.

Kdo se chce trochu zaobírat statistikami a podívat se, jak si který nadhazovač vede proti soupeři a celkově, tak doporučuji naprosto úžasnou stránku, která používá advanced statistiky a já je taky používám ve svém datovém modelu.

Jedná se o stránku https://baseballsavant.mlb.com/probable-pitchers

Někdy v budoucnu k této stránce natočím video, abyste se tam trochu zorientovali. Teď popíšu jen ty základní statistiky, které jsou v matchupu na hlavní stránce.

PA – znamená, kolik hráčů ze současného rosteru soupeře odpalovalo proti nadhazovači. Čím je tohle číslo vyšší, tak tím mají ty zbylé statistiky vyšší váhu. Pokud by tam bylo třeba jen 10, tak je to strašně malý vzorek a nedá se moc brát v úvahu ta ostatní čísla.

K% – procento strikeoutů z PA. Čím vyššší, tím lepší. Strikeout je nadhazovačův nejlepší přítel 🙂

wOBA – čím nižší, tím lepší

AVG – čím nižší, tím lepší.

FIP – čím nižší, tím lepší

EV – čím nižší, tím lepší

xwOBA – čím nižší, tím lepší

xBA – čím nižší, tím lepší

xSLG – čím nižší, tím lepší

Tady je vidět, že Wojciechowski je na tom lépe, ale samozřejmě to není tak jednoduché. Celkově je samozřejmě pálka Tampy mnohemem silnější než Baltimoru. Bullpen má Tampa také mnohem lepší.

Já sem koukám, pokud si dávám takovéhle sázky na outsidery, tak jenom jak je na tom přibližně nadhazovač, abych věděl, jestli ta sázka má aspoň trochu šanci.

Tampa má taky výhodu, že přijede na stadión, kde je mnohem lepší prostředí ke skórování než na jejich domovském – baseballově nepotentním stadionu.

Baltimore hrát do kurzu 2.66, níž už to nemá cenu.

Houston – Detroit

Další sázkou, kde je value, tak je sázka na Detroit proti Houstonu. Dneska je kurz myslím ještě vyšší než byl včera, kdy to vyšlo a Detroit vyhrál 2-1.

Mám takový dojem, že jsem zahlédl na Twitteru, že na Detroit byl včera nejvyšší kurz v MLB za posledních 10 let nebo tak nějak.

No vyšlo to včera, ale že by takový kurz vyšel dvakrát po sobě? Tady bych tomu moc nevěřil. A nejspíš by to byly vyhozený prachy.

Pokud se najde odvážlivec, tak Detroit hrát do klurzu 4.93

LA Dodgers – Toronto

Další zápas, kde by možná mohlo uhodit. Dodgers jsou letos hrozná mašina na homeruny a body celkově, ale Toronto začíná hrát svoje budoucí mladé hvězdy a taky se zlepšují. V prvním zápase sice dostali strašnou čočku, ale dneska prohráli až jak jinak než homerunem, který trefil Max Muncy a zápas skončil 2-1 pro Dodgers.

Toronto hrát už jen do kurzu 3.15

Share: