Sázení na baseball v září

Sázení na baseball v září je trochu odlišné od toho, co se dělo předchozích pět měsíců.

Sestavy

Velkým rozdílem je počet hráčů na aktivní soupisce. Oproti jiným měsícům, tak v září může mít tým na soupisce až 40 aktivních hráčů oproti klasickým 25.

Dostávají tak šanci mladí hráči z nižších lig, kterým již skončila sezóna, týmy mají více náhradních nadhazovačů nebo pálkařů, kteří mohou zasáhnout do zápasů.

Jsou to mladí, nezkušení hráči, takže se v zápasech můžeme dočkat divokých zvratů, jak se to často děje v jarní přípravě.

Motivace?

V Americe to není tak časté jako u nás, když týmy, které třeba ve fotbale nemají o co hrát, tak prodávají a prodávají a prodávají. Tohle se v Americe moc nenosí, hráči hrají o své další angažmá nebo o své osobní statistiky.

Vyplatí se sledovat, yle tabulku Wild Card Race, což jsou týmy, které bojují o dvě místa pro zápas č.163, který rozhodne o tom, jestli se podívají do playoff.

Zde je odkaz na tabulku, kde je vidět, jaký tým má ještě šanci na playoff. Do konce zbý vá cca třicet zápasů, takže pokud se někomu podaří delší śňůra vítězství, tak se boj o playoff může ještě zamotat.

https://www.mlb.com/standings/wild-card

Do playoff postupují přímo vítězové divizí, což jsou ty týmy úplně nahoře. A nejlepší dva týmy z druhých míst si zahrají o zbylé čtvrté místo v playoff. Takže se plácáte sezónou a hrajete 162 zápasů, abyste pak v tom zápase č.163 prohráli a můžete na dovolenou. Je to trochu kruté, ale je to tak.

V Americké konferenci ta situace moc zamotaná není, tam to vypadá, že si to o dvě místa rozdají Cleveland, Oakland, Tampa a Boston. S tím, že Cleveland asi ještě může potrápit i Minnesotu v boji o první místo.

Když zasktrolujete trochu níže, tak v Národní lize je to mnohem zajímavější, tam je ve hře i San Francisco, kdyby udělalo nějakou rychlou śňůru výher.

V září budu hrát už pouze zápasy týmů, kde Nbettor najde value a které o něco hrají a mají motivaci vyhrávat. S blížícím se koncem sezóny se list týmů bude tedy ztenčovat. Nyní hraju zápasy těchto týmů.

MIN, CLE, OAK, TB, BOS, STL, ATL, WSH, CHC, PHI, NYM, MIL, ARI, SF

Nejhorší tým vyhrává?

V MLB tým s nejhorší bilancí má právo volby jako první v následujicím draftu, takže se s tímhle dá také trochu kalkulovat na konci sezóny. Nejhorší je zatím Detroit a myslím, že už to zvládne dohrát s nejhorší bilancí 🙂

Jsme v playoff, slavíme

Další věcí, kterou jsem si za ta léta co sleduji MLB všiml, tak je to, že tým, který potvrdí svou účast v playoff vítězstvím v zápase. V následujícím zápase většinou prohrává , ať je to sebevětší favorit. Postup se musí zapít, to je jasná věc a druhej den se hraje hůř.

Na závěr ještě bilance, pokud byste v září sázeli 100 dolarů na favority od roku 2005, tak byste byli v pěkném mínusu.

Pokud byste sázeli na underdogy, tak byste za těch skoro patnáct let vydělali něco přes 20k korun.

Co vám ale doporučím, tak je zaměřit se na divizní zápasy. tam byste byli v plusu už skoro 3000 dolarů za 15 let. I přes to, že jsou týmy rozšířeny o mladé hráče z nižších lig.

Tak týmy ze stejných divizí se spolu znají, odehrají během celé sezóny spousty zápasů mezi sebou, takže už se nemají moc čím překvapit.

A kdybyste divizní sázky na underdogy dávali pouze v úterý, tak byste byli v plusu skoro 6 tisíc dolarů od 2005.

Takže příští úterý je už 3.září, takže můžete začít zvyšovat svůj kapitál 🙂

Share: