Sázení na baseball: 10 nadhazovačů, kteří vám můžou vyhrát zápas

Tipování baseball

Dnes se podíváme na nadhazovače, proti kterým se většinou  nevyplatí sázet, protože patří ke špičce ve svém oboru. Samozřejmě je jasní, že i v sázce proti nim může být value a nadhazovač může mít špatný den. Nemusím chodit pro příklad daleko, viz. včerejší Shields proti San Diegu, který za první směnu dostal sedm bodů. To se proste stane, ale těm nejlepším se to stane jednou nebo dvakrát ve třiceti startech za celou sezónu. Jak jsem psal ve včerejším článku v průměru odhází startovací nadhazovač v zápase kolem šesti směn a pak nastupují další nadhazovači z bullpen, které manažer nasazuje podle toho, který pálkař ze sopeřova týmu je na řadě. jak se mu daří buď proti konkrétnímu pálkaři nebo jestli odpaluje hůře proti nadhazovačům, kteří hází levou nebo pravou rukou.

[contentblock id=33 img=adsense.png]

 

Pořadí od č.1 do č.10 není od nejlepšího po toho desátého, jen jsou ty nadhazovači prostě očíslováni. Za nejtěžšího protivníka ze svého pohledu považuji Wainwrighta ze St.Louis, který výborně hází, má za sebou silnou pálku, zkušený tým a bullpen.

 

1. Clayton Kershaw, Los Angeles Dodgers

Clayoton Kershaw

Nejlépe placený nadhazovač v lize má bilanci 51-23 za poslední tři sezóny s ERA 2.21. Bilance to není zase tak oslnivá, na můj vkus nemá Kershaw moc podporu od hráčů na pálce ve svých zápasech, protože si asi myslí, že se to vítězství udělá tak nějak samo, když je Kershaw na kopci. Na začátku sezóny má problémy se zády. V minulé sezóně se mu dařilo proti Washingtonu a Coloradu. Naopak mu to nešlo proti St.Louis a San Diegu.

 

2. Yu Darvish, Texas Rangers

Yu Darvish

Další z top nadhazovačů, kterého hned na začátku sezóny trápí zranění, u Darvishe je to pro změnu krk, který mu nedovolí nastoupit v zahajovacím zápase  Texas Rangers. Yu Darvish měl bilanci  13-9, ERA 2.83  a Darvis vedl ligu v počtu strikoutů s číslem 277. Recept na něj znají v Oaklandu, bilance 0-4 v minulé sezóně


3. Felix Hernandez, Seattle Mariners

Felix Henrnadez

Král Felix nemá oslnivá čísla, co se týká W/L bilance, ale je to dané tím, že působí u týmu, který patřil k nejslabším v lize a hází v těžké divizi. Letos majitelé Seatllu vytáhli peněženku a investovali hodně peněz do týmu, když podepsali bývalého hráče Yankees, Robinsona Canoa. Jedno z mála varování je, že jeho fastball má klesající tendenci. Texas není jeho oblíbený soupeř, bilance 0-4 v sezóně 2013.


4. Adam Wainwright, St. Louis Cardinals

Adam Wainwright

Adam Wainwright prodělal těžkou operaci lokte před dvěma lety, po které se nadhazovač těžko vrací na předchozí úroveň výkonů, ale u Wainwrighta se mi zdá, že je po té operaci možná ještě lepší. Je mu v podstatě jedno jestli hází na domácím stadionu nebo venku. Za sebou má silnou pálku, takže jeden z nejtěžších nadhazoačů, proti kterým se dá sázet. Venkovní bilance 10-3. V minulé sezóně vymazal ofenzívu Washingtonu, bilanci 2-0 má také proti San Diegu a San Franciscu. Negativní bilanci 1-3 má proti Cincinatti.


5. Stephen Strasburg, Washington Nationals

Stehen Strasburg

Strasburg byla velká hvězda draftu, jeho nadhozy létaly rychlostí 100mil za hodinu, bohužel zranění brzdí jeho kariéru. Hází za jednoho z favoritů na zisk Světové série, ale díky jeho zraněním nezůstává moc dlouho na kopci a pak jeho zápasy může zkazit bullpen Nationals. Venkovní bilanci má 3-6, dařilo se mu proti San Diegu a Phillies.

 

[contentblock id=44 img=iframe.png]


6. Justin Verlander, Detroit Tigers

Justin Verlander

Jeden z nejlepších nadhazovačů posledních let. Sezóna 2013 se mu tolik nevydařila, přišlo snížení rychlosti jeho fastballu, ale je to nadhazovač, který dokáže odházet sám celé utkání. Má také výhodu, že za ním stojí potentní pálka, která mu dokáže dát runsupport. Pokud uvidíte, že Verlander nastupuje proti Oaklandu, tak si v klidu můžete vsadit na Detroit. Stejně se mu dařilo i proti Kansasu, ale ten na něj v minulé sezóně našel recept a začal proti němu pálit. Jediný nadhazovač u kterého jsem viděl, že začíná v zápase házet rychlostí nadhozů 93-94 mph a postupně se zahříval na 98-99 mph. Jinak to bývá naopak. Venkovní bilanci měl lepší než na domácím stadiónu v minulé sezóně. Dařilo se mu proti divizním konkurentům z Clevelandu a Minnesoty. Bilanci 1-3 měl s Kansasem, ale tam to může být statistikcá odchylka, protože dost dlouho předtím si z Kansasu dělal pr… 🙂 Seatlle se proti němu také prosadil s bilancí 0-2.


7. Max Scherzer, Detroit Tigers

Max Scheryer

Další nadhazovač Detroitu, Max Scherzer, odházel minulou sezónu s biláncí 21 vítězství a 3 prohry, ERA 2.90, 240 strikeouty. Těžko se mu podaří tato čísla zopakovat, ale i v letošní sezóně bude patřit k nejlepším nadhazovačům v lize. Měl tak dobrou sezónu, že mu bylo prakticky jedno proti komu nastoupí. Divizní rivaly ničil a má proti nim vesměs bilanci 3-0.


8. Madison Bumgarner, San Francisco Giants

Madison Bumgarner

Madison Bumgarner má bilanci 42-33 za poslední tři roky,3.12 ERA, WHIP 1.12 a 193 strikeoutů. Je to mladý nadhazovač, takže u něj je stále prostor pro zlepšení. Problém může být, že má za sebou pálkaře Giants, kteří nejsou žádní ofenzivní ranaři. Zase je výhodou, že je v týmu San Francisca, kde se nadhazovat umí a zápas mu tak často nezkazí bullpen. I když hází levou, tak proti Dodgers, kteří patřily k tomu nejlepšímu proti levákům v minulém roce, tak proti nim má bilanci 3-1.


9. Cliff Lee, Philadelphia Phillies

Cliff Lee

Cliff Lee má bilanci 37-25 za poslední tři sezóny s Phillies, ale výborná ERA  2.80 ERA, WHIP 1.05 a 222 strikeoutů za rok. Dokáže utkání odházet sám, problémem může být velmi špatný bullpen Phillies v posledních letech, který dokáže zkazit zápas a taky ne už taková síla dříve velmi silného lineupu pálkařů Phillies, který zestárnul a množí se zranění klíčových postav ofenzívy. Více se mu dařilo na stadionech soupeřů a před All-star. Dařilo se mu proti Miami Marlins.


10. Jose Fernandez, Miami Marlins

Jose Fernandez

Kubánská senzace Jose Fernandez odházel minulou sezónu s bilancí 12-6, excelentní ERA 2.19, 0.98 WHIP a 187 strikeouty za 172.2 směn. Když házel doma, tak měl bilanci 9-0, venku už to bylo horší, 3-6 bilance. Nevýhodou je, že hází na jeden z nejslabších tůmů soutěže a taky, že bude druhým rokem v MLB a to pro nováčky bývá těžké, obhájit tak skvělá čísla z první sezóny.

 

Share: