První zápas sezóny MLB 2019

Netradičně ve středu, v Tokyu, v zápase dvou týmů ze západního pobřeží USA začíná dnes maratón 162 zápasů pro každý tým v Major League Baseball.

Je těžké v prvním zápase cokoliv předpovídat, ale podle statistik z minulé sezóny a i díky tomu, co se dělo v offseason, tak nějaký tipy zkusím přidat.

Oakland byl velice přijemným překvapením v minulé sezóně, když s jejich nenápadným týmem se opět podívali do playoff a připsali si 97 vítězství. Seatlle se asi rozhodl pro další část jejich snahy a přebudování týmu, když v offseason vytrejdovali největší hvězdu týmu Robinsona Cano a nejlepšího reliever nadhazovače – closera Edwina Diaze do New York Mets. Zejména Diaz bude asi citelná ztráta, protože to je jeden z nejlepších relief nadhazavačů v lize.

Při pohledu na startovací nadhazovače je na tom lépe asi Seatlle, když Gonzalez měl lepší čísla než Fiers. Startovací nadhazovač, ale vydrží v zápase pouze cca 5 a něco směny. Pak přicházejí na řadu náhradní nadhazovači, kteří by měli dokončit kompletních devět směn, pokud nedojde na prodloužení. Tady je ale výhoda na straně Oaklandu, který má bullpen kvalitnější. Diaz bude podle mně velká ztráta pro Seatlle.

Výhodu má Seatlle taky v síle na pálce, kde když se podíváte na sestavy, tak Oakland tam má v sestavě více červeného než Seatlle, když to napíšu zjednodušeně. Na tom obrátku výše, čím více červeného, tím lépe. A čím červenější, tím lepší 🙂

Osobně jsem si už včera vsadil výhru Oaklandu u Tipsportu, kdy měli kurz 1.91 oproti kurzu u Pinnaclu 1.85. Ale nebude se to rodit lehce a prvních pět směn vyhraje Seatlle. Ale to hrát nebudu, zahraju si pouze výhru Oaklandu a nedivil bych se, kdyby to bylo tím, že otočí stav v deváté směně.

Oakland @ 1.83 / vklad 2.5 % banku

Share: