Preview finále Americké ligy ALCS v baseballu

Kansas City Royals vs. Baltimore Orioles

Ve finále Americké ligy se střetnou dva týmy, se kterými se moc nepočítalo. I když u Orioles se to podle mně dalo možná trošku očekávat, protože vyhráli silnou Východní konferenci v Americké lize a ta je o dost kvalitnější než Centrální divize, kde vyhrál Detroit. Royals postoupili před Angels, kde jsem hned po losu tvrdil, že je vyřídí Royals ve třech, protože pálka na konci soutěže u Angels byla úplně mimo. To mají Angels za to, že mi prohráli sázku v posledním zápase proti naprosto tragický sestavě Texasu… Karma je svině hoši, vy si to teda na dovolených asi nepřečtete, ale je to tak… 🙂

No ale zpět k soupeřům, kteří si zahrají o finále. Série začíná zítra dvěma zápasy v Baltimoru a pak se na tři zápasy přesouvá do Kansasu. A kdyby bylo potřeba, tak poslední dva zápasy se odehrají opět v Baltimoru. Oba dva týmy ostoupily hladce, takže bylo dost času na odpočinek a spíš si myslím, že je to škoda pro Kansas, který by asi těžil z euforie po postupu přes Angels. Takhle ale aspoň do prvního zápasu mohou týmy poslat jedničky svých rotací.

Rotace a bullpen

Oba dva týmy jsou tady na tom dost podobně. I přes to, že James Shields nemá tak skvélé čísla v playoff ve své kariéře, tak malou výhodu bych viděl na nadhozu na straně Royals. Bullpentaké pro oba týmy pracují spolehlivě, Orioles dobře bullpen doplnili během uzávěrky přestupů.

Pálka

Jak už jsem psal u série s Angels, tak tady to bude podobné. Oba týmy vyznávají jinou filozofii baseballu. Baltimore myslím vládnul lize v homerunech, Kansas byl poslední. Kansas oproti tomu měl nejvíc ukradených met v základní části , Baltimore jim měl nejméně. Síla pálky je jasně na straně Orioles. I když Moustakas a Hosmer taky ukázali ve Wildcard a ALDS taky, jak by to mělo v jejich podání běžně vypadat.

Fielding

Ač to běžný divák nepostřehne, tak hra v poli je také dost důležitým faktorem. Stačí se podívat na tyto dva zákroky které udělal Lorenzo Cain ve třetím zápase s Angels a zachránil tak Royals minimálně dva body. Angels se mohli dostat v páté směně pouze na rozdíl tří bodů a všechno mohlo být úplně jinak.

[su_video url=“http://m.mlb.com/video/topic/94782222/v36759835/must-c-catches-cain-makes-two-great-catches-in-5th“ title=“Lorenzo Cain fantastic catch“]

U hry v zadním poli je to viditelnější, ale rozhoduje také obrana vnitřního pole. Tady ač oba týmy jsou na tom velmi dobře, bych viděl lehkou výhodu Royals.

 

Nebudu opět tady moc sázet na výhru nebo nevýhru, ale kdybych si měl vsadit, tak bych si dal postup Baltimoru @ 1.72 / Pinnacle. V baseballu se říká, že vítězství dělá nadhoz, ale tady je to tak vyrovnané, že tím pomyslným jazýčkem na vahách bude síla pálky Baltimoru a výhoda domácího prostředí v sedmém zápase.

One fanbase hasn’t been here since 1985, the other 1997. Both will be rocking come Friday for the .

 

 

Share: