NHL tipy: Minnesota Wild @ Tampa Bay Lightning

Nacházíme se ve fázi sezóny NHL, kde se věci okolo NHL stávají divnějšími než normálně.

V základní části NHL je odehráno více než 80% zápasů a to znamená pár věcí. Za prvé to znamená, že máme k dispozici statistická data skoro za celou sezónu a tak se trh s kurzy chová více efektivně než normálně.

Také to znamená, že je již po uzávěrce přestupů v NHL a některé týmy finišují v bojích o playoff a některé týmy již nejsou tolik motivovány bojovat. O pravidlech NHL draftu si můžete přečíst zde, ale je to podobné jako v jiným sportech – čím hůře skončíte, tím větší je pravděpodobnost, že budete v draftu vybírat jako první.

Takže některé týmy už se spíš soustředí na pozici v draftu a podobně jako v baseballu můžou ke konci sezóny dávat prostor mladším hráčům z farmy. Proto se také tolik nevyplatí dávat na konci sezóny underdogy. Pokud byste v sezóně sázeli proti kurzovým favoritům pouze od zápasu č.60 a výše až do konce základní části, tak byste při sázce 100 dolarů na zápas byli v mínusu 20395 USD. Tahle data jsou od sezóny 2006 do dnes.

Tampa má nakročeno k tomu, aby v letošní sezóně udělala pár rekordů a zcela po právu jsou největším favoritem na zisk Stanley Cupu.

Ale ať věříte nebo ne, tak Tampa má horší expected goals differential než jeho dnešní soupeř. Minnesota má xGD/60 – 0.43 tuto sezónu, zatímco Tampa 0.32. Přestože jsou oba dva týmy rozdílné, Tampa je nabita talentem od shora dolů, tak Minnesota je docela obyčejný tým, tak oba dva týmy zdobí obrana.

Díky obraně je Minnesota ještě v boji o playoff, Wild vedou NHL v expected goals against a také ve statistice high-danger scoring chances against za 60 minut. Přesto mají stále možnost se poprat o místo v playoff v Západní konferenci.

Po Utkání hvězd vzali Wild do svých rukou a v posledních deseti zápasech nastříleli víc golů, měli víc šancí a přestříleli své soupeře při hře 5 na 5.

Tampa by ten zápas měla vyhrát a jsou opravdu tak dobrým týmem, ale sázka na Minnesotu není špatná. Potřebují vyhrávat a bojovat o playoff, což Tampu tolik netlačí. I podle kurzů má Tampa 68% šanci na výhru, ale potkávají se dvě solidní obrany, Wild budou potřebovat, aby jim zachytal brankář, ale pořád mám dojem, že se tím kurzem Minnesota podceňuje až moc.

Minnesota @ 3.24 – vítěz zápasu – vklad 1.5 % banku

Share: