NHL tip: Chicago Blackhawks @ Anaheim Ducks

Chicago i Anaheim jsou v Západní konferenci už pryč z bojů o playoff, s tím, že Chicago o něco méně než Anaheim. Chicago má 61 a v posledních deseti zápasech má bilanci 6-4. V současnosti mají 2 zápasovou šňůru porážek. Poslední byla prohra 4-3 proti Dallasu v neděli. To znamená, že Blackhawks měli pár dní volna. V zápasech venku má Chicago bilanci 12-15 -3.

I když je Chicago 6-4 v posledních zápasech, tak v únoru mají bilanci 8-4, což je změna proti lednu, kdy jejich bilance byla 3-7. Chicago dává hodně gólů v poslední době. Ve dvanácti zápasech vstřelili 55 gólů, což dává průměr 4.58 gólů na zápas.

Anaheim má 57 bodů a v posledních deseti zápasech bilanci 3-7. Ducks jsou na tom ještě o zápas hůř a v současnosti jsou na tří zápasové šňůře porážek. V posledním zápase je vymazal Vancouver a prohráli 4-0 v pondělí večer. Doma má Anaheim bilanci 12-9-8.

I přes to, že Anaheim prohrál poslední tři zápasy, tak nehraje špatně. Dvě ze tří porážek byly těsné. Ducks začali sezónu ve velké formě, poté se zhoršili a nyní padají někam do středu tabulky, kam patří.

Blackhawks začali únor pěti výhrami v řadě, což jim dalo i s dvěma výhrami v lednu sňůru sedmi výher v řadě. Jejich výkony jsou ale po většinu sezóny nevyrovnané, čemuž se ale není co divit. Mají v útoku velikou palebnou sílu, ale mají málo vyrovnané defenzivní řady, takže nejsou vyváženým týmem.

Chicago nemá moc velkou kvalitu ani v brance. Mezi třemi týmovými gólmany, Corey Crawford má nejnižší GAA, 3.28. Za 23 startů má ale pouze 6 vítězství. Collin Dea má z gólmanů nejvyšší save percentage. V brance by se měl objevit Crawford. Ono to zase ale není tak relevantní pro tip, kdo se objeví v bráně i přes to, že Chicago není týmem defenzivních mágů, tak proti Anaheimu je to celkem jedno.

Ducks mají problém vstřelit gól v této sezóně, mají průměr pouze 2.16 gólu na zápas. Jasně nejnižší průměr v lize. Dost jim pomáhají výkony Johna Gibsona, který má 2.93 GAA a save percentage 0.914.

Určitě je dobré mít dobrou obranu a dobrého gólmana, ale dnešní NHL je více o ofenzívě. Ducks mají problém vstřelit branku, což je přesně opačný případ Chicaga. Pro Anaheim bude velmi těžké vyrovnat se s ofenzívou, která má v ofenzívě taková čísla jako Chicago v posledním období, 3.33 gólu v sezóně a 4.58 gólů v únoru.

Zahraju si tedy výhru Chicaga v ML @ 1.79, odvážnějsí mohou zkusit spread -1.5.

Vklad na moneyline je 2.5 % banku.

Share: