NHL sázkový model

Zde nabízím k dispozici sázkový model pro NHL, který vypočítává na základě několika kritérií pravděpodobnost výhry u týmů v NHL.

Jak tento model používat?

Na této adrese je sešit v google sheets, který se snažím denně aktualizovat.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1A0_wXEXjf8UKi29XoxJtwNHCnb0B4VkKbUnjhtu9SM0/edit#gid=429196064

V sešitu jsou dva listy NHL tipy a Pravděpodobnost. Pokud byste chtěli využívat tento model, tak nejprve navštivte list Pravděpodobnost.

Tento list si zkopírujete do své tabulky google sheets nebo v excelu. Pak pouze do sloupce F doplníte kurz na hosty z vaší sázkové kanceláře a do sloupce G kurz na domácí. V tabulce by se vám měla do sloupce I a J dopočítat hodnota kurzu a pokud je hodnota vyšší než 100, tak kurz má hodnotu a vyplatí se vsadit.

Pokud vám tedy u některých příležitostí vyšlo, že nějaká pravděpodobnost výhry a kurz má hodnotu, tak budete potřebovat ještě jednu tabulku na výpočet výši sázky.

Pak si stáhněte tuto tabulku https://nbettor.cz/Kelly%20Criterion%20Calculator.xlsx nebo si na webu najděte nějaký online Kelly Criterion Calculator a vypočítejte si výší sázky, kterou při této pravděpodobnosti vsadit.

Zde doplníte výši kurzu / Odds on Offer v tomto případě je to 2,10.

Poté doplníte pravděpodobnost výhry / Probability of winning v tomto případě 56,5 %

Zadáte výši vašeho bankrollu / Your betting bankroll, tady je to 200000

Kelly Fraction – kolik z bankrollu vsadit podle Kellyho. Já tady používám 10% pouze pro orinentaci. Doporučuji 2.5 % u vyzkoušených věcí, které už víte, že fungují. Pokud něco testujete, tak doporučuji 1% z banku.

You shloud bet: Výše kolik byste měli vsadit na základě výše vašeho bankrollu

Druhý sešit v listu jsou NHL tipy, tam zadávám tipy, které na NHL sázím. Nesazím úplně vše, kde vyjde value. Minimální kurz pro NHL moneyline mám 1.6. A taky sázím jenom to, kde bude po vsazení čistý zisk aspoň 500 Kč.

Vpravo je tabulka, kde je vidět jak si sázkový model vede. Bohužel v této sezóně nezjistíme jak bude profitabilní, ale v příští sezóně bychom se na 500 tipů určitě měli dostat, takže pak bude čas na vyhodncoení. Nyní je těch tipů ještě bohužel málo.

A to je všechno. U Kellyho je dost důležité nastavit správně sázkový model, aby pravděpodobnosti vycházely správně. To když se povede, tak pak jenom počítáte peníze a vůbec neřešíte co sázíte 🙂