NFL Playoff tipy pro AFC A NFC Championship zápasy v NFL

Los Angeles Rams at New Orleans Saints (-3)

Over/under: 56.5

LA Rams vypadali slušně v prvním zápase, který odehráli proti New Orleans v téhle sezóně, ale přesto prohráli o deset bodů. Rozdíl mezi těmito zápasy bude v tom, že Rams bude chybět WR Cooper Kupp, ale vrátí se jim Aqib Talib. Při Absenci Taliba secondary Rams nefungovala a Michael Thomas zaznamenal velmi dobrý zápas. Tentokrát to asle asi bude trošku jiné.

Při pohledu na peníze vsazené na tento zápas je docela překvapením, že většina sázek je na Rams. Podle toho jak hráli Saints celou sezónu, tak by se dalo předpokládat, že většina sázek bude právě na straně Saints. Ale v současnosti je 55% sázek na Rams. Vypsaná lajna u otoh zápasu začínala na -3.5 New Orleans, ale díky sázkám na Rams se posunula směrem dolů a v současnosti je -3.

Total pro tenhle zápas byl vypsán na 56 bodů, ale veřejnost opět tlačí a věří, že padne hodně bodů a over už se zvyšil na 56.5, kdy 56 procent sázek je právě, že v tomto zápase NFL padne více bodů než je vypsaná hranice.

Když se podíváte na čísla, tak od té doby co je v New Orleans quaterbackem Drew Brees, tak v zápasech New Orleans skončily zápasy v poměru 64-43-2 ve prospěch overu. Saints jsou v playoff právě týmem, jejichž zápasy overeme končí. 9 zápasů ze 13 v playoff skončilo overem, když za Saint zahajoval právě Brees.

New England Patriots at Kansas City Chiefs (-3)

Over/under: 55.5

Původně vypsaný spread v tomhle zápase byl -2.5 bodu na Chiefs, ale 54% sázek jde na konto Chiefs, takže současný spread je -3.

Minulý týden jsem začátek zápasu Patriots naštěstí zaspal, protože se přiznám, že jsem chtěl vsadit proti nim. Tenhle týden to mám naprosto stejně. Když se na ty dva týmy podívám, tak mi Chiefs vycházejí ve většině kategorií lepším týmem. Mají lepšího quaterbacka/v současnosti/, lepší WR, defensive lajnu, lepší secondary a také mají výhodu domácího prostředí, protože Patriots nejsou venku tak silní. Patriots jsou asi lepší v běhové hře a taky stále na postu kouče.

Jak už jsem napsal Tom Brady a Patriots nejsou tak silní venku. Tady je seznam Bradyho playoff zápasů, které odehrál na hřištích soupeřů.

2001: @ Steelers – Výhra
2004: @ Steelers – Výhra
2006: @ Chargers – Výhra
2006: @ Colts – Prohra
2013: @ Broncos – Prohra
2015: @ Broncos – Prohra

Brady je fantastický v playoff, ale on the road mý bilanci 0.500 ATS za posledních deset let. A nyní nastoupí proti jednomu z nejlepších týmů AFC v jednom z nejtěžších prostředí v NFL a zároveň proti výbornému kouči.

Pohyb u sázek na celkové skóre je také zajímavý. Původně vypsaná hranice byla 59.5 a z této hranice se propadla na současných 55.5. Současných 53% sázek je právě na under, ale největším důvodem tohoto pádu bude pravděpodobně předpověď počasí. To nevypadá moc dobře a měla by být velká zima. Co jsem si někdy v minulosti hrál s výsledky sázek under / over při nízkých teplotách, tak ono to zase až tak obecně neplatí, že velká zima = málo bodů. V zápasech kdy teplota bylo kolem 0 stupňů, tak overem skončilo 114-80-2

Původně měla Kansas zasáhnout sněhová bouře, ale ta by se snad stočila na sever a mělo by být také tepleji než se předpokládalo.

U toho zápasu si zahraju Kansas -3 a under, i když tam jsem teda zaspal s hranicí.

Share: