New Orleans Pelicans @ Philadelphia 76ers under nebo over?

The Philadelphia 76ers prohráli první zápas s Jimmy Butlerem v sestavě, ale od té doby vyhráli tři zápasy v řadě a nyní mají bilanci 12-7. Mohou pokračovat v tomto trendu i v zápase, kdy je čekají Pelikáni s Anthony Davisem & Co. dnes večer?

Myslím, že současné výsledky obou týmů vyhnali hranici under / over v tomto zápase do výšek, kdy už je přílíš vysoký. Pelicans minule porazili Spurs, kdy over přehodili skoro o 40 bodů myslím a je to jejich třetí zápas v řadě, kdy se přehoupli přes over o více než dvojciferný počet bodů.

Sixers stejně tak jsou v třízápasovém vláčku zápasů, které skončily overem, včetně posledního zápasu proti Phoenixu. Přijde mi, že při tak vysoké hranici, kdy ze začátku sezóny overy padaly jak na běžícím páse, tka v overu je hodnota při dost vysoké hranici 235 bodů.

Je to také z důvodu, že například Sixers nejsou tak ofenzívně efektivní od té doby, co trejdem s Minnesotou přivedli právě Butlera. Znát je odchod asi Roberta Covingtona, který byl dobrým obráncem a Saričovi se letos moc nedařilo. Ale rozpadla se základní pětka, která odehrála skoro celou minulou sezónu a kde obrana fungovala. Při vítězství s Charlotte měli ofenzivní rating pouze 101,7 podle serveru (Offensive Rating 101.7, per Cleaning the Glass).

Poslední vysoké vítězství proti Phoenixu mělo dva důvody: Philadelphia měla mnohem více doskoků než Phnoenix, cca o dvacet a stříleli mnoho trestných hodů. Tyto faktory vytvořili extra příležitosti ke skórování a proto Sixer skórovali tolik bodů. Tohle dnes těžko zopadkují protože Pelikání jsou v horní části ligy v ofenzivních doskocích, které jsou proti nim a také právě v trestných hodech proti nim.

Jimmy Butler je výborný obránce a tím jak bude hrát víc a víc se svými novými spoluhráči, tak se bude obrana Philadelphie efektivnější a efektivnější.

Tak jak Jimmy Butler zatím pasuje do týmu Philadelphie?

Od tradu Butlera, 76ers oddělili minuty Bena Simmonse a Butler od Markella Fultze, který má teď problémy s ramenem a bude chybět týden nebo možná dva, což se uvidí po návštěvě u specialsty.

Nejčastější posluhráči Jimmy Butlera byli Simmons,  J.J. Redick, Wilson Chandler a Joel Embiid. 

V 84. minutes se sestavou výše, 76ers přestříleli protivníka v průměru o 28.6 bodu na 100 possesions a offensive rating 126.2 bodu, defensive rating byl užasných 97.6 bodu.

Je to samozřejmě malý vzorek, ale asi je to pro 76ers cesta jak používat jejich Big 3. Tahle pětka nestřílí moc trojek, zatím pouze 21.8, ale 47% jich promění. Tyhle čísla, tedy ta úspěšnost asi bude časem klesat a Philadelphia bude asi ještě hledat střelce před uzávěrkou přestupů. aby nemuseli tolik spoléhat na Reddicka.


Sázecí trendy, které byste měli znát

New Orleans v průměru skórují 119.5 bodů na zápas (druhé místo v lize), a Philadelphia je desátá s  113.2 bodu na zápas, takže to vypadá, že by to měla být přestřelka, že ano?Od roku 2005, když se potkali dva týmy, které mají průměr skórovaných bodů vyšší než 110, tak skončily underem v poměru 77-59-3 (57%).

Já si v tomhle zápase zahraju under 236.5 bodů

Další zápas, které by dnes mohli skončit underem:

Toronto Raptors @ Atlanta Hawks / 225.5 bodu

Brooklyn Nets @ Dallas Mavericks / 214.5 bodu

Memphis Grizzlies @ San Antonio Spurs 200.5 bodu

Share: