Nbettor manuál

Protože Nbettor jako systém už konečně začíná dostávat podobu, tedy zatím hlavně funkčnost, kterou bych si představoval, tak jsem se rozhodl, že sepíšu podrobný manuál jak systém, co nejlépe používat.

Nápad na vznik systému vznikl někdy před rokem, když jsem četl knížku Trading Bases a zároveň jsem se u manželky střetával stále víc a víc s nevraživými pohledy, když jsem si občas sednul k notebooku a prohledával jsem statistiky, abych si něco vsadil. Kdo má manželku a děti, tak jistě pochopí 🙂

Takže jsem potřeboval něco, co mi nezabere moc času a bude to vydělávat, protože pod drobnohledem manželky se v sázení moc nedařilo 🙂 Na základě této knížky a také rozmachu nových advanced statistik v baseballu, jsem tedy začal uvažovat o nějakém modelu, který by sám vypočítával pravděpodobnost výhry pro jednotlivé zápasy.

Nbettor tedy funguje tak, že sázkový model vypočítává pravděpodobnost výhry, kdy pak na základě Kellyho strategie vypočítává optimální výši sázky. Optimální výše sázky je ještě krácena o tzv. Kellyho zlomek, který snižuje výši vsazené částky. Jelikož u Kellyho strategie se také můžeme dostat na hodnoty kolem 25% banku na sázku.

Výhodou celého systému je to, že nemusíte o baseballu vedět vůbec nic. Nemusíte nic studovat. Stačí jen vsadit tip za doporučenou částku, což vám zabere tak 1 minutu.

Vy peníze do Tipsportu už posílat nebudete, Tipsport je bude posílat vám.

Použití v praxi

1.Začnete tím, že si objednáte 30 denní balíček v eshopu.

2.Vytvořte si účet na webu. Zadáte vaše uživatelské jméno a email. Na email vám přijde potvrzení registrace, potvrdíte registraci vytvořením hesla do systému.

3. Já v administračním rozhraní potvrdím vaší registraci a nastavím vám práva pro jednotlivé sekce webu. Nyní má web tři sekce podle sportů: NHL, NBA a MLB. U NHL a NBA už jsem použití popsal, tak teď se podíváme na MLB. Když vám tedy potvrdím aktivaci webu podle přijaté platby, tak e můžete zalogovat do systému. Po Zalogování se dostanete na Dashboard.

Tady kliknete na MLB a dostanete se k tabulce, kde je výpis zápasů s kurzy.

Dole vlevo nastavíte důležitou věc a to je vás bankroll a výši Kelly Fraction. Podle těchto dvou údajů bude systém vypočítávat doporučenou výši sázky pro vaše sázky.

Dále si vlevo dole můžete nastavit barevné zobrazení tabulky. Tohle je z doby, kdy ještě nebyly systémem zasílány emailové notifkace s tipy, tak abych si oddělil tipy, které chci a nechci sázet. Nyní to využívám hlavně třeba ráno než přijde mailem první notifikace s tipy, abych se podíval, jestli už nemůžu něco vsadit.

Já mám nastaveno, že chci odlišit kurzy nižší než 2 a kurzy vyšší než 1.6. Tohle doporučuji nastavit stejně. Pak odlišuji sázky nižší než 999 a vyšší než 1000. Tohle už je individuální, záleží na výší svého bankrollu. Ale doporučuji si stanovit tady nějaká pravidla a nastavit si, že budete hrát tipy pouze od nějaké částky. Já tu částku mám nastavenu od 5% banrkollu.

Vedle vpravo dole je nastavení zasílaných mailových notifkací s tipy.

Systém generuje čtyři systémy s tipy: Nbettor Basic, Nbettor Ultra, Zephyr Basic a Zephyr Ultra. Zde si můžete zaškrtnout, který ze systémů s tipy chcete mailem dostávat.

Jak vidíte, notifikace chodí 8 x denně a je to přizpůsobenu různým začátkům časů, kdy baseballové zápasy začínají. Vždy by to mělo být minimálně hodinu, hodinu a půl před začátkem zápasu. Do budoucna tady bude funkce, že si budete i moc zaškrtout časy ve kterých budete chtít notifikace dostávat.

Čtyři druhy sázkových systémů

Jak už jsem napsal výše, tak systém automaticky generuje čtyři sázkové systémy.

Doporučuji hrát ale tipy pouze ze dvou z nich a to ze systémů Nbettor Ultra a Zephyr Ultra.

Tyto dva Ultra systémy by měly generovat měsíční yield kolem 20%. U tipů ze systému Nbettor Basic je těch tipů velmi mnoho a měsíčně prosázíte dost vysoké částky a yield se pohybuje pouze kolem 10%. U systému Zephyr Ultra jsem statistiku začal sledovat až nyní, co jsem zprovoznil systém zasílání notifikací a po pravdě netuším, jak by měl být profitabilní.

Opravdu důrazně doporučuji hrát pouze tipy pouze ze systémů Ultra a pokud by se u těchto systémů žádný tip neobjevil, tak nehrát nic a potom možná co nejnižší kurzy blížíce se kurzu 2 ze systémuNbettor Basic.

Během testování, které probíhalo cca tři a půl měsíce a systém vygeneroval přes 540 tipů, jsem zjistil, že nejprofitabilnější jsou tipy v kurzové hladině 1.6 – 2.0. To je právě systém Nbettor Ultra. Na tento systém jsem ještě nasadil další filtry statistik a vznikl Zephyr Ultra, který by měl být teoreticky nejprofitabilnější.

Mailové notifikace

Mail s tipy vypadá takto. Je rozdělen podle jednotlivých sázkových systémů.

Jeden tip se klidně může objevit ve všech čtyřech sázkových systémech, když splňuje všechny kritéria nastavených filtrů. Každý zápas, který je zaslán emailem je zároveň zapsán do databáze a zadán jako nový tip pro sázkový systém, abych mohl počítat statistiky pro každý systém zvlášť. Pokud se tedy tip objeví ve všech čtyřech sázkových systémemech, je tedy automaticky vložen do systému čtyřikrát jako tip.

Statistiky jednotlivých systémů můžete sledovat zde. Z rozevíracího menu si můžete vybrat systém, který vás zajímá a zobrazit si jeho podrobnou statistiku.

Protože systém každých deset minut aktualizuje kurzy Tipsportu, které se mění během dne, tak se mění i částka, kterou vám systém vypočítal, že máte vsadit. V praxi to znamená, že v 10:00 přijde email, kde máte tip MIN – OAK s tipem na MIN a kurzem 1,72 za doporučenou sázku 1108,89 CZK. V dalším emailu v 18:00 už díky pohybu kurzu na 1,75 bude částky vyšší a to 2013,33.

Já tohle osobně řeším tak, že jakmile se tip objeví poprvé v emailové notifikaci, tak ho vsadím v 10:00 za 1108,89 a ve 14:00 už mě tento zápas nezajímá a nesázím ho.

Co dodržovat?

Důležitá je disciplína.

Opravdu doporučuji sázet pouze tipy ze systémů Nbettor Ultra a Zephyr Ultra. Není to moc tipů, některé dny není žádný, ale výsledný yield by měl být vysoký na poměry hladiny kurzů z Tipsportu.

Dodržujte výši doporučených vkladů. Může se stát, že bilance tipů bude 2-4, přesto budete v zisku.

Pokud byste měl někdo nějake dotazy, tak mi napište přes kontaktní formulář. Článek budu průběžně aktualizovat a doplňovat, když mě něco napadne.

Share: