Můžou New York Mets vyhrát Světovou sérii?

V současnosti patří New York Mets mezi nejžhavější týmy v baseballové Major League Baseball. Jsou týmem, kterému prospěla All-Star přestávka od této letní pauzy mají nejlepší bilanci v lize.. Před ní Mets byli na chvostu a za nimi byli pouze týmy Miami a Pittsburghu. Ale nyní ztrácejí pouze 1.5 zápasu na na Philles, aby se dostali na druhé místo a získali Wild card.

Včera Mets opět otočili zápas proti Washingtonu a zvítězili 4-3 a tím zvízězili v posledních 15 zápasech ze 16 odehraných. Mets tak jsou strůjcem úspěšného tažení na účast v playoff a sázkaři se této příležitosti chytají.

Na konci července při uzávěrce přestupů byl kurz na vítězství Mets ve Světové lize 101.0 a nyní je pouze kolem 40. U nás v Tipsportu je to samozřejmě méně a kurz je tam 30. Předpokládaná pravděpodobnost vítězství se zvýšila z 0,99% na 2,44% podle vypsaných kurzů.

Mets jsou teď rozjetí a bookmakeři to vzali v úvahu. Ale není příliš pozdě hrát Mets za tento kurz? Abych na to mohl podvědět, tak jsem na stránkách Baseball Prospectus použil model simulace playoff a v průměru dává model na téhle stránce šanic Mets pouze 1.45% na celkové vítězství. Což odpovídá kurzu 71.

Proč tenhle výsledek? Asi nejjednodušší vysvětlení je, že Mets zatím nedokázali v seriích porazit nikoho silného. Mets vyhráli 18 zápasu od All Star přestávky, ale pouze dvě vítězství byly proti týmům, které mají bilanci vítězství vyšší než 0.500. 8 vítězství bylo proti Miami a Pittsburghu, kteří jsou nejhorší v Národní lize.

A rozpis zápasů pro Mets teď bude těžší. Z příštích 27 zápasů jich 24 bude proti Phillies, Clevelandu(který má myslím druhou nejlepší bilanci od All-Star Game), Cubs a Washingtonu. Každý z těchto týmů má bilanci vyšší než 0.500 a každý z těchto týmů bojuje o playoff.

Tady Mets podle mně dost vychladnou, takže nedoporučuju investovat peníze do sázky na vítězství týmu, který na to i přes jejich nesporně kvalitní rotaci, nemá.

Share: