Moneymanagment

Co je to money management v tipování?

První a nejdůležitější věcí v tipování je správně nastavený money managment nebo jinak bankroll, suma peněz, se kterou budete operovat pouze pro potřeby sázení a kdy vám případná prohra všech těchto peněz nezpůsobí žádné finanční problémy. Jeho správné nastavení chrání vaší investici do sázení před tím, abyste rychle všechno prohráli. Správný money management je hlavně o stanovení si a úplně nejvíc o dodržování pravidel maximální sázky.  Z toho vyplývá, že pokud budete v sázení dlouhodobě neúspěšní, tak vás ani money managment neuchrání před banrkotem a prohrání všech peněz určených na sázení. Vždycky mějte na paměti, že sázení je dlouhodobý a nikdy nekončící boj se sázkovými kancelářemi. A hlavní úlohou money mamagmentu je udržet váš bankroll co nejdéle ve hře, pokud přijde horší období v tipování (série proher, zranění hráče) věci, které prostě nemůžete ovlivnit.

Doporučená výše sázky na tiket?

Je hloupost radit, že doporučená sázka na tiket je 1000 Kč, když 1000 Kč je vzhledem k jeho bankrollu třeba 20% banku. Z tohoto důvodu já budu uvádět pouze procenta, protože každého finanční možnosti jsou jiné. Pokud se rozhodnete využívat moje tipy, tak jelikož já všechny zápasy sázím sólo, tak doporučený vklad je od 1% – 5% vašeho bankrollu na sázku, dle vašeho uvážení. Dodržovat tyhle pravidla je velmi náročné hlavně pro hráče s nižším bankrollem, ale pokud chcete být úspěšní, tak tohle musíte dodržovat na 100%.

Doporučuji si přečíst tento článek na Pinnaclu, podle kterého si můžete vybrat systém, který vám bude připadat nejvýhodnější. Já osobně využívám varianty C a D podle sportu a druhu sázek.