MLB analýza 24.06.2019

Atlantě teď funguje bullpen a také díky němu vedou divizi o 6 a 1/2 zápasu před Philadelphií. Dnešní týmy jsou vyrovnané, pálku má silnější asi Atlanta a i přes to, co jsem napsal na začátku, tak bullpen Cubs je taky dobrý a po příšerním začátku sezóny se dost zlepšili a mají lepší čísla. Ať co se týká sezóny nebo i posledních 7 dní.

U startovacích nadhazovačů vidím výhodu na straně Cubs, kde Lester má bilanci 6-2 proti Atlantě. Ale je třeba brát v úvahu, že Atlanta se zlepšila až v minulém roce, předtím tak silná nebyla.

Teheran, který měl výborné období a během osmi zápasů měl mikroskopickou ERA 0.8, byl v minulém domácím zápase proti Mets dostižen svými advanced statistikami a schytal šest runů, včetně jednoho homerunu. Rozdíl mezi jeho ERA a FIP je pořád skoro jeden bod, takže se dá očekávat ještě nějaký ten příděl na jeho konto.

Lester to měl přesně opačně, začal sezónu famózně a v posledním období se trápil. V posledním zápase zaházel dobře, i když to bylo proti White Sox a to obdržel dva runy za šest směn.

Porovnání lineupů, čím červenější, tím lepší v tomle případě. A v tomto případě platí, že modrá není dobrá.

Můj datový model tady vidí value v sázce na Cubs, kdy pravděpodobnost výhry Cubs je 58%.

Share: