Melancholické okénko tipéra

Z dávné minulosti sázení a tipování

Nejsem teda ještě úplný stařec s vousem ala otec Furat, ale sázení už se věnuju nějakou dobu( už to bude přes dvě dekády) a zrovna nedávno jsme se bavili klasicky u piva s kamarádem, jaké to bylo za starých časů. Za úplně dřevních dob počátků mého sázení jsem místo dnešního klasického internetu a statistik, které člověk může najít na každém kroku ke každému sportu, tak jsem si musel proklátit cestu několika úskalími. V době, kdy u nás byl internet jenom v plenkách a slyšeli jsme o něm jen v sci-fi filmech, tak hlavním zdrojem statistik byl časopis Profesionál, který pro sázkaře vydává/la Fortuna (teď už na pobočky nechodím, tak nevím jestli to ještě vydávají). Nějak jsem si vypěstoval to, že jsem měl Fortunu raději než Tipsport. Ve Fortuně byla za přepážkou mladá prsatá slečna, zatímco v Tipsportu se střídali dva chlapi, na kterých bylo vidět, že je s každým tiketem, který je živil, tak je s tím strašně otravuji a vždycky byli strašně nepříjemný. To jen taková lehká odbočka. Takže v pondělí se muselo odpoledne rychle pro Profesionála, aby se daly studovat zápasy z hokeje, které se hrály přes týden a pak víkendové fotbaly. Ono vůbec pondělí  byl zábavný den na sázení, občas se povedlo, že celá pondělní nabídka, která se dala vsadit, tak se dala vytisknout na papír formátu A4 a to bylo všechno 🙂 A k tomu ještě v létě, když se toho moc nehrálo, to vážně byla lahůdka. To byl také jeden z důvodů, proč jsem začal sledovat baseball. Hraje se přes léto každý den, na výběr je většinou z patnácti zápasů. To jsem zase pro změnu odbočil 🙂

[contentblock id=33 img=adsense.png]

Takže když se podařilo zajistit si Profesionála ve Fortuně, tak se pak studovaly zápasy a kroužkoval jsem si ty, které jsem pak dával na tiket. O víkendu pak probíhal rituál, sezení u teletextu a čekání až se změní skóre. Dalším rituálem bylo u Premier League sledování Sky News studia a výborného magazínu na SAT1 z bundesligy. Docela brzy u mně ale byl teletext nahrazen interentem. Dneska nechápu jak na 56k modemu mohl mít člověk nervy při tý ,,rychlosti,, někde serfovat. Přesně to vystihuje vtip, že člověk byl vzhůru celou noc a viděl pět nahejch ženskejch 🙂 Ono jestli to někde pamatuju, tak připojit se na internet kolem deváte hodiny večer, kdy začínal tarif, že hodina serfování stála 15.60 Kč, tak to byla bitva podobné té, když v Kauflandu zlevní rajčata o 70%. Občas trvalo i půlhodinu než se člověk probojoval přes telefonní linku do světa internetu 🙂 Pak sledování teletextu nahradilo sledování moderního webu www.livescore.com, kde jsem sledoval fotbaly, hokeje a tenisy. Když se řekne livescore, tak se mi vybaví blikající zelená ikonka. S příchodem internetu jsem objevil i portál www.tipování.cz,který zanikl i s Hušákem a kam chodilo docela dost lidí a mezi tou sposutou exotů se tam dalo najít i pár dobrých tipérů.

S internetem mám spojenou taky jednu veselou historku. Měl jsem vsazeno na házenou, která se hrála v Rumunsku, asi tři zápasy za pět tisíc, výhra něco kolem 15000 Kč. Byl to zápas mistrovství světa nebo Evropy, to už si teď nepamatuju. Každopádně v práci jsem chtěl zkontrolovat výsledek, první dva zápasy už vyšly, takže jsem čekal jenom na tu házenou. Najedu na vážně velmi ,,pěknou,, grafickou stránku, kde zjistím, že poslední zápas nevyšel. Už nevím proč, ale nějak víc mě to nasr…, že jsem ten tiket vzal a sežral ho 🙂 Asi místo svačiny, už vážně nevím proč, ale prostě jsem to udělal. No po tak dobré svačině jsem se jistě dal pilně do práce… Když jsem přišel domů, tak jsem se místo rumunského kvalitního webu podíval ještě na ostatní výsledky v házené na teletext. Pročítám výsledky a najednou se trošku zarazim, na sucho polknu. Koukám, že ten zápas, kvůli kterému jsem si dal ke svačině fortuňácký tiket, tak tam mají výsledek opačně, že bych vyhrál. To se občas stalo, že na teletextu byl výsledek špatně a internet bylo takové nové médium, že jsem k němu měl větší důvěru než k teletextu… Bohužel pro mě, teletext měl pravdu. Takže jsem sežral tiket za 15000, který i když jsem do Fortuny došel a vysvětlil jim situaci ( samozřejmě jsem si vymyslel jiný důvod 🙂 tak mi peníze nevyplatili.

[contentblock id=30 img=iframe.png]

Je toho víc, vzpomínám na to rád 🙂

Share: