Jak tipovat NBA střelce? Pár užitečných tipů

Jak tipovat střelce v NBA?

NBA se nám rozběhla a sázkové kanceláře denně nabízejí kurzy na to, kolik který hráč v zápase vstřelí nebo nevstřelí bodů. V následujícím článku napíšu pár svých tipů nebo postřehů, které jsem cca za tři roky co střelce sleduju získal. Jsou to moje postřehy a moje metoda, netvrdím, že je správná a někdo jiný může střelce tipovat úspěšně úplně jiným systémem.

 

[contentblock id=2 img=adsense.png]

 

  1. Základem jsou odehrané minuty hráče. Nesázím na hráče, kteří hrají v průměru pod 30 minut na zápas. Všechno je to o příležitosti. Sázení na střelce v NBA má tu výhodu, že někdo prostě těch cca 95 bodů musí dát 🙂
  2. Informace. Píšu to hodně často, ale díky sociálním sítím(tady mám na mysli zejména Twitter), můžeme mít lehký náskok před sázkovými kancelářemi. Bod 2 souvisí s bodem 1. Na Twitteru se může objevit například zpráva, že Lebon James bude v dnešním zápase odpočívat. To znamená, že cca kolem 20 střeleckých pokusů, které má Lebron za zápas, tak se musí přesunout na jiné hráče. Tady je tabulka, u koho narostl počet využití v zakončení, když minulý rok nebyl na palubovce Lebon.

untitled-2-copy Takže v tenhle okamžik musíme být rychlejší než sázkovka a rychle vsadit na Kyle Irvinga, protože jeho počet střeleckých pokusů by měl ještě narůst. Jednu nevýhodu tohle má a to je to, že tyhle informace se většinou začnou objevovat až večer našeho času, kdy se týmy připravují na zápasy na předzápasovém tréninku a tady se ty absence kvůli zranění nebo nemoci ukážou, když se nějaký hráč nezůčastního ranního předzápasového tréninku. Takovéhle příležitosti – sázku na Irvinga, pak sázkové kanceláře hodně rychle stahují, takže je potřeba být rychlý.

3. Vegas je náš kamarád. Je dobré a vždycky koukám najdříve na zápasy, který mají nejvyšší celkový součet nastřílených bodů a zároveň třeba handicap -3 na jeden z týmů, protože je předpoklad, že by ten zápas měl být vyrovnaný a to znamená, že většina hvězd a zároveň střelců by měla odehrát svojí obvyklou porci minut a mít svůj obvyklý počet střel. Obecně je lepší vybírat hráče ze zápasů, kde by podle Vegas ten průběh měl být vyrovnaný, protože zejména v druhé půlce sezóny, když se blíží playoff a je potřeba šetřit síly, tak se může stát, že když tým vede o 20 bodů, tak váš hráč prosedí čtvrtou čtvrtinu na lavičce s ručníkem kolem krku a bude pít teplý kakao a dívat se, jak to mydlej proti sobě náhradníci 🙂

4. Matchup hráč proti hráči. V NBA je pět pozic PG,SG,SF,PF a C. Tyhle pozice brání ve většine případů proti sobě a proto je dobrý hledat matchup, kde je špatný obránce vs. hráč, který hraje hodně minut a má hodně střel. V lize jsou dobří a špatní obránci, třeba se nevyplácelo dávat v minulých sezonách PG proti Clippers, ale letos zatím Chris Paul polevil a nebrání tak dobře. Nebo se nevyplácí dávat pozici SF proti Spurs, kde teď řádí K.Leonard.

5.Sázkové kanceláře. Používám nejvíce Tipsport, kde jsou schopný vzít sólo zápasy za hodně, ale mám účty u více sázkovek, protože ty hranice jsou různý a jelikož dávám pouze overy, tak každý bod se počítá. Teď mi nevyšel dvakrát po sobě KA Towns o jeden bod. Takže hledat co nejnižší hranici. Sázkovky nejsou blbý a ty hranice jsou vypsaný dobře většinou. Další sázkovky, které je potřeba mít, ale kde je potřeba to hrát rozumně a nepálit to za baráky. Třeba Fortuna je strašně posraná. Ale všechny český + Marathonbet, SPortingbet, bet365 – i když tam jsou ty lajny dost vysoký, Unibet, Tempobet, bwin.

Velmi potěší, když rozboru zápasů věnujete třeba tři – čtyři hodiny a váš vybraný hráč pak na začátku udělá dva rychlý fauly a pak prosedí v prvním poločase 10 minut na lavičce. Nebo prostě nemá střelecký den, i když všechno statistiky hraje pro něj. Tohle se stává a tohle neovlivníme 🙂

V kostce je to zběžně, tak nějak rychle všechno. Určitě jsem na něco zapomněl, tak kdyby měl někdo nějakou připomínku, tak klidně napište. Samozřejmě jako většina US sportů je spousta statistik, které lze sledovat a z toho se dá spousty vyčíst. Průběžně, když mě něco napadne, tak budu článek doplňovat.

 

Share: