Jak sázet na baseball: Pár tipů pro úspěch v sázení a tipování na začátku MLB sezóny

 

Jaké jsou běžné chyby, které dělají sázející na začátku baseballové sezony? Nová sezóna MLB je za dveřmi a v následujících řádcích napíšu, jak zůstat v zisku při tipování baseballu na začátku nové sezóny.

[contentblock id=34 img=adsense.png]

 

Sezóna 2014 již začala, když ji odstartoval výlet MLB do Austrálie, kde se v předstihu před ostatními utkaly týmy Los Angels Dodgers a Arizony Diamondbacks. Většina týmu začíná sezónu v pondělí 31.března.

 

Jak sázet na baseball na začátku sezóny

Tipování a sázení na baseball na začátku sezóny může být problém, protože a) většina českých sázkařů baseballu vůbec nerozumí a za b) u tétot hry existuje tolik faktorů a statistik ke hře, že se v tom člověk ztrácí, pokud v těch číslech neumí číst. Zde je pár tipů, kterých byste se měli držet, abyste byli úspěšní na poli sázek na baseball. Jako ve všem je lepší počkat aspoň dva nebo tři týdny než se všechno v týmech usadí a vy budete moct zvednout svoje sázky na zápasy.

davis

TIP # 1 Startovací nadhazovači

V moderním věku sázení se k výpočtu výsledku a stanovení hladiny kurzů používají počítačové simulační modely, které jdou velmi do hloubky na základě všemožných hráčských statistik, statistik hráčů, jak se jim daří na různých stadiónech, počasí. Tyto levely simulace jsou tak komplikované, že by jim stejně většina z nás nerozumněla. Ale můžeme z těchto simulací vyčíst reálnou současnou sílu týmů a hráčů.

Nejdůležitějším faktorem v tipování na baseball jsou startovací nadhazovači. To jsou nadhazovači, kteří zahajují zápas a měli by v něm vydržet minimálně šest směn, to je takový průměr. Baseball se hraje na devět směn, (pokud v zápase není remíza a neprodlužuje se) takže na nich v největším důsledku závisí výsledek zápasu. Proto je na nich stavěn také kurz na zápasy. Je proto důležité se podívat jak se kterému nadhazovači daři proti určitému týmu, určitým pálkařům. Nadhazovač může mít bilanci v sezóně 7 vítězství a žádnou prohru, ale pak ho může čekat tým, jehož pálkařům se na něj daří a 7 vítězství proti jiným týmům nic neznamená. Takže sledovat v jaké sestavě nastoupí pálka soupeře a jaké mají statistiky proti startujícímu nadhazovači.

 

TIP # 2 Bullpen

Dalším důležitým faktorem v baseballu je bullpen. Bullpen je skupina nadhazovačů, která nestartuje zápasy, ale nastupuje do nich v průběhu zápasů, když v zápase dohází startovací nadhazovač. Dost často se stává, že startovací nadhazovač skončí v zápase, potom nastoupí nějaký nadhazovač z bullpenu a během chvilky je z vedení 4:1 remíza 4:4 a to v lepším případě. Za sebe můžu říct, že například bullpen Milwaukee Brewers, konkrétně Derrick Turnbow mě stál dva rozmlácené notebooky a jednu televizi, o penězích nemluvě. Dnes už to beru víc s klidem, ale za mladých let, jsem to občas nerozdýchával. Proto je obecně lepší sázet na týmy jejichž bullpen, tohle moc často nedovolí a má dobrá čísla.

 

TIP # 3 Zranění

Zranění jsou součást každého sportu a u baseballu to platí skoro dvojnásob. Pokud se ještě jedná o zranění u startovacího nadhazovače, může být po vaší sázce hodně brzo. Proto se stoprocentně vyplatí sledovat zprávy o zraněních hráčů. Stači kliknout na následující odkaz a uvidíte kolik zraněnýc hráčů mají jednotlivé týmy a to ještě nezačala ani sezóna a hraje se pouze Jarní trénink, kde se hráči teprve dostávají do tempa.

http://espn.go.com/mlb/injuries

  • němelo by se tedy sázet na nadhazovače, který není 100% zdraví
  • také by se nemělo sázet na nadhazovače, který v minulém zápase nehodil více než 70 nadhozů, také tam nebude něco v pořádku
  • také nechcet sázet na tým, jemuž chybí některý důležitý hráč na pálce(pokud hrajete například fotbal, tak asi by se vám lépe hrálo a cítili byste se lépe s Messim po boku než bez něj. V baseballu to zase ale nebývá až takový problém, ale pokud by těch hráčů chybělo více, například dva nebo tři, tak už to problém je. TO se týká nejvíce nedělních zápasů, kdy starší hráči dost často odpočívají, protože v pondělí se nehraje tolik zápasů.

 

Je toho samozřejmě mnohem víc, baseball jsou v podstatě šachy na základě statistik. Pokud byste se ničím takovým nechtěli zabývat a chtěli do svého emailu dostávat pouze tipy, kdy nejen všechno výše napsané udělám za vás a ušetřím tak váš ča, tak se můžete zaregistrovat pro baseballové VIP tipy.

Tak hodně štěstí do nové baseballové sezóny

 

Share: